رهبر کارآفرین مهندس رضا حمیدی، مدرن ترین کارخانه تولید حومه ایران را در چناران افتتاح کرد

 وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ۶ هزار طرح نیمه تمام تولیدی در کشور که در ابتدای دولت تدبیر و امید وجود داشت تاکنون چهار هزار و پنج طرح تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

محمد شریعتمداری در آیین افتتاح واحد تولیدی حوله ‘یاس سپید مشهد’ در شهرک صنعتی چناران که با حضور مسوولان استان و رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت خراسان رضوی برگزار شد افزود: ۱۱۹ واحد از این تعداد در خراسان رضوی است و امسال نیز ۲۱۵ طرح تولیدی در این استان موفق به اخذ پروانه بهره برداری شده اند.

وی با اشاره به اراده تولیدکنندگان کشور برای تولید باکیفیت و استاندارد محصولات مختلف، گفت: صنعت نساجی کشور نیازمند نوسازی است و امسال با تصویب مجلس شورای اسلامی، ۱۰۰ هزار میلیارد ریال به این امر اختصاص یافته، اما به علت بی رغبتی بانکها به فعالیت در این بخش، تاکنون گزارش قابل قبولی در پرداخت تسهیلات بانکی به این بخش به دولت نرسیده است.
وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: در بودجه سال ۹۷ به دنبال یک نظام پرداخت و اختصاص منابع مالی با نرخ سود پایین برای نوسازی صنایع فرسوده کشور هستیم که امید است این منابع مالی محقق شود.
وی افزود: نوسازی صنعت کشور تنها به صنعت نساجی ختم نمی شود و در این خصوص نیازمند یک نهضت عظیم در همه صنایع هستیم که یکی از مهمترین آنها صنعت خودرو است.
وی گفت: خوشبختانه در دوره پسابرجام موفق به انتقال فناوری روز دنیا به کشور شده ایم و تولیدکنندگان باغیرت داخلی با استفاده از این فناوری، برای پیشبرد و تقویت تولید ملی گام برداشته اند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت، تولید محصولات باکیفیت و استاندارد را حق مصرف کننده دانست و تاکید کرد: رمز حیات تولیدکنندگان داخلی تولید باکیفیت و استاندارد محصولات در کشور است.
وی همچنین کارخانه حوله یاس سپید را بزرگترین واحد تولیدکننده حوله در کشور دانست و گفت: خوشبختانه در خراسان رضوی تولیدکنندگان متعهد و متدین، ضمن آشنایی با بازار و نیازهای آن اقدام به حرکت بزرگی در عرصه تولید محصولات باکیفیت کرده اند.
مدیرعامل کارخانه حوله یاس سپید مشهد نیز در این آیین گفت: نیمی از حوله مورد نیاز کشور به قیمت ۷۰ میلیون دلار در سال وارد می شود و واردات حوله به کشور ۳۰ برابر صادرات آن است.
رضا حمیدی اظهار کرد: این واحد تولیدی به عنوان بزرگترین و مدرن ترین کارخانه تولید حوله ایران، برای ۳۰۰ نفر ایجاد اشتغال کرده که برای راه اندازی آن ۴۸۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی بیان کرد: این کارخانه جواز تاسیس خود را در تیرماه سال ۹۵ از سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی دریافت کرد و در تاریخ پنجم مردادماه ۹۶ موفق به دریافت جواز بهره برداری شد.
وی اظهار کرد: این کارخانه تولیدکننده انواع حوله های لباسی، حوله ای و سیسمونی حوله ای است که در کنار آن یک واحد تصفیه خانه نیز با هزینه ۱۸ میلیارد ریال به منظور بازچرخانی فاضلاب کارخانه راه اندازی شده است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز در آیین افتتاح واحد تولید حوله گفت: ساخت این کارخانه در سال ۹۵ آغاز شد و امروز شاهد بهره برداری از آن به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های تولید حوله در کشور هستیم.
راضیه علیرضایی افزود: برای ساخت این کارخانه ۴۸۰ میلیارد ریال از طریق بخش خصوصی سرمایه گذاری شده و به این طریق برای ۳۰۰ نفر اشتغالزایی شده است.
وی خاطرنشان کرد: ظرفیت تولیدی این کارخانه سالانه سه میلیون مترمربع پارچه حوله ای تار و پودی، ۲۵۰ هزار عدد روتختی حوله ای، یک میلیون و ۵۰۰ هزار متر مربع حوله ساده، یک میلیون و ۱۰۰ هزار حوله لباسی و ۱۵۰ هزار متر مربع دستمال حوله ای است.
وی در خصوص واحد تولیدی لوله و پروفیل توس همگام ثمین نیز گفت: این کارخانه در زمینی به مساحت ۹ هزار و ۸۰۰ متر و زیربنای سه هزار متر مربع با اعتبار ۱۴۷ میلیارد ریال با سرمایه گذاری بخش خصوصی ایجاد شده است.
علیرضایی افزود: این واحد تولیدی لوله های ساده کربنی و کم آلیاژ با درز جوش برای استفاده شبکه های آبیاری و چاههای کشاورزی استفاده می شود.
وی خاطر نشان کرد: بهره برداری از کارخانه مذکور با ظرفیت ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن، اشتغالزایی ۲۷ نفر را دربرداشته است.
چناران در ۴۵ کیلومتری شمال غرب مشهد واقع است.

اشتراک گذاری مطلب

اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *